W tegorocznym budżecie miasta 1.000.000 zł miało być przeznaczone na projekty zgłoszone przez mieszkańców. W większości pieniądze te trafią do szkół i klubów sportowych. Pieniądze z budżetu, z którego mieli korzystać wszyscy pabianiczani, dostaną: Szkoła Podstawowa nr 13 (99.970 zł), SP 14 (97.500 zł), SP 17 (99.000 zł), SP 8 (94.000 zł), klub Włókniarz (100.000 zł), PTC (199.400 zł).

Jedyne inwestycje, z których mogą skorzystać wszyscy mieszkańcy, to modernizacja boisk do siatkówki plażowej na Lewitynie i remont głównej alejki w Parku Wolności.

Teraz władze miasta chcą poznać opinię mieszkańców na temat budżetu obywatelskiego. Pytają, co się nam podobało, a co należy zmienić.

- Wyniki będą przydatne przy organizowaniu drugiej edycji budżetu obywatelskiego i ustalaniu regulaminu – informuje Aneta Klimek, rzecznik prezydenta.

Ankietę można pobrać ze strony internetowej Urzędu: http://um.pabianice.pl/artykuly/220/budzet-obywatelski, a wersję papierową dostaniemy w Wydziale Spraw Społecznych i Gospodarczych przy ul. Narutowicza 33.

Wypełnione ankiety można przesłać na adres: http://ipietryszka@um.pabianice.pl lub zostawić w Biurze Obsługi Interesanta (Zamkowa 16) i w Wydziale Spraw Społecznych.

Więcej o budżecie obywatelskim pisaliśmy tutaj: 

http://www.zyciepabianic.pl/wydarzenia/miasto/nasze-sprawy/wydamy-milion-ale-czy-rozsadnie.html

Tu przeczytasz, jakie projekty wygrały w głosowaniu: 

http://www.zyciepabianic.pl/wydarzenia/miasto/nasze-sprawy/na-co-wydamy-milion-zlotych.html