Strażników na rowerach można będzie spotkać m.in. w okolicach parków, placów zabaw, na osiedlach. Dotrą na interwencje szybciej, niż idąc pieszo i łatwiej dostaną się w miejsce, gdzie samochód nie wjedzie. Będą zwracać uwagę na zachowania rowerzystów na drogach.

- Dwuosobowy patrol rowerowy będzie pełnić służbę w dni powszednie w godz. 6.00 – 14.00 i 14.00 – 22.00, z półgodzinną przerwą. Może zdarzyć się i tak, że na porannej zmianie będą dwa patrole rowerowe, w zależności m.in. od obsady i warunków pogodowych – mówi Ireneusz Niedbała, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Pabianicach.

Straż Miejska dysponuje czterema rowerami, dwa kupione były w zeszłym roku. Strażnicy do patrolu zgłaszają się sami – w ubiegłym roku czterech, teraz sześciu. Strażnicy na rowerach mają taki sam zakres uprawnień i obowiązków jako pozostali.

- Rejon dla patrolu wyznaczy dyżurny Straży Miejskiej. Patrol rowerowy ma przy sobie zestaw do udzielania pierwszej pomocy. 8 czerwca pierwszy patrol rowerowy pełni służbę w godz. 14.00 – 22.00 - informuje Aneta Klimek, rzecznik Urzędu Miejskiego.