Za nami już pierwszy wolny dzień. Tym razem Nowy Rok wypadł w sobotę. Większość z nas tego dnia i tak nie poszłaby do pracy. Pierwszą szansę wydłużenia sobie weekendu mamy już w tym tygodniu, bowiem Święto Trzech Króli wypada w czwartek. Jeśli weźmiecie urlop 7 stycznia (piątek), długi weekend potrwa 4 dni.

W lutym będą ferie dla województwa łódzkiego. Potrwają od 14 do 25 lutego. Wtedy dwutygodniowym wolnym mogą cieszyć się uczniowie oraz nauczyciele. Pozostali, jeśli chcą wyjechać np. na narty, muszą brać urlop.

Następne wolne dla wszysktich to Święta Wielkanocne 2022. Te przypadają na 17 i 18 kwietnia (niedziela i poniedziałek). Dłuższym wolnym znów cieszyć się będą uczniowie i nauczyciele. Świąteczna przerwa potrwa od 14 do 19 kwietnia.

Święto Pracy (1 maja) to niedziela, zatem przy zaakceptowanym wniosku urlopowym na 2 maja (poniedziałek) i wolnym we wtorek (3 maja) można znów wydłużyć sobie weekend.

Do kolejnego dnia wolnego poczekamy do 16 czerwca. Wtedy wypada Boże Ciało, które co roku obchodzone jest w czwartek. Razem z wolnym piątkiem (17 czerwca) można ponownie cieszyć się dłuższym wolnym.

Kolejna opcja to wolne w poniedziałek 15 sierpnia (Święto Wojska Polskiego i Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny). Razem z sobotą i niedzielą mamy 3 dni wolnego. W tym przypadku nie musimy korzystać z urlopu.

1 listopada (Wszystkich Świętych) wypada w tym roku we wtorek. Z wolnym poniedziałkiem (31 października) i weekendem to ponownie 4 dni bez pracy. 11 listopada (Święto Niepodległości) jest w piątek. Weekend znów wydłuża nam się do 3 dni, bez konieczności dobierania dni wolnych.

24 grudnia (Wigilia) w tym roku będzie w sobotę. W związku z tym w niedzielę wypada Boże Narodzenie, a w poniedziałek drugi dzień świąt.

Niefortunnie wypada Sylwester. 31 grudnia jest w sobotę. Nowy Rok, czyli święto obchodzić będziemy w niedzielę.