Odprawy pieniężne dla ustępującego starosty i członków zarządu Starostwa Powiatowego będą kosztować ok. 103.000 zł. Do tego dojdzie ponad 41.000 zł ekwiwalentów za niewykorzystane przez  nich urlopy.

Starosta Krzysztof Habura dostanie trzymiesięczną odprawę w wysokości 35.370 zł (b) i 18.187 zł (netto) za urlop. Odprawa dla wicestarosty Ireny Grendy wynosi 25.740 zł (b), a 6.530 zł (n) za urlop. Członkowie zarządu: Adam Krasiński dostanie 21.500 zł (b) odprawy i 6.215 zł (n) za urlop, a Gabriela Błażyńska-Wenne 20.700 zł (b) odprawy i 577 zł za urlop.
Warunek jest jeden. Jaki?
– Członkowie zarządu otrzymają równowartość 3-miesięcznego wynagrodzenia brutto tylko w przypadku, gdy odejdą z urzędu i nie wejdą w skład zarządu w nowej kadencji – dodaje Joanna Kupś, rzecznik prasowy Starostwa.
Wszyscy członkowie zarządu startowali w wyborach samorządowych. Tylko dwoje dostało mandaty radnych. To Krzysztof Habura i Irena Grenda. Należą do ośmioosobowej grupy radnych z PO. Habura może zostać starostą na kolejną kadencję, o ile PO dogada się z Blokiem Samorządowym Razem. Blok wprowadził do Rady Powiatu czterech radnych. Razem będą więc mieli 12-osobową większość. Radna Irena Grenda może dostać stołek członka zarządu. Wtedy i ona, i Habura nie dostaną dopraw.