Zmiany będą obowiązywać od piątku, 30 października od godz. 12.00, do północy 1 listopada. Jak co roku ul. Kilińskiego jednokierunkowa w stronę południową i prawy pas do parkowania.
 
Dla jadących od strony Bełchatowa objazd ul. Świetlickiego, Nawrockiego i Roweckiego. 
 
- We Wszystkich Świętych lepiej zostawić samochód w garażu i pójść pieszo, albo dojechać na cmentarz autobusem – będą kursować co 10 minut - proponuje Aneta Klimek, rzeczniczka Urzędu Miejskiego.
 
1 listopada autobusy będą kursować według rozkładu jazdy z dnia powszedniego z niewielkimi zmianami (wyjadą na trasy później niż w zwykły dzień roboczy, a niektóre wcześniej wrócą do zajezdni). Autobusy linii „260” w Dzień Wszystkich Świętych nie będą kursować. 
 
Z ulic Waltera-Jankego i Nawrockiego autobusy MZK będą odjeżdżać w kierunku cmentarza co 10 minut. Z taką samą częstotliwością będą ruszać autobusy sprzed dworca kolejowego i szpitala. Między rynkiem na Bugaju a cmentarzami kursy odbywać się będą nawet co 5 minut. 
 
Zmienią się trasy dwóch linii podmiejskich – „265” i „T”. W piątek, 30 października po godz. 12.00 i w sobotę, 31 października autobusy linii „265” w kierunku centrum Pabianic pojadą objazdem ulicami: Jutrzkowicką, Świetlickiego, Bugaj i Roweckiego.
 
Wzorem poprzednich lat 1 listopada autobusy linii „265” przejadą ulicami: Jutrzkowicką, Świetlickiego, Nawrockiego i Roweckiego do tymczasowej pętli przed budynkiem straży pożarnej. Do Pawlikowic pojadą od straży stałą trasą. 
 
Dojazd na cmentarz 1 listopada zapewni także częściowo zmieniona trasa linii „T”. Z Dworca PKP autobusy pojadą ulicami: Łaską, Wiejską, Moniuszki, Kochanowskiego, Orlą, Kilińskiego, Zamkową i dalej bez zmian do Rzgowa i Guzewa. Z powrotem pojadą analogiczną trasą, czyli obok cmentarza, a potem ulicami Kochanowskiego, Moniuszki i Wiejską. 
 
Trasy kursowania pozostałych linii autobusowych nie zmieniają się. 
 
- 31 października i 1 listopada będziemy mogli jeździć za darmo tramwajami linii "41". Podstawą jest uchwała Rady Miejskiej w Łodzi - informuje Aneta Klimek.
 
1 listopada tramwaje będą kursować według sobotniego rozkładu jazdy.
 
 
 
Łódzka Kolej Aglomeracyjna zachęca mieszkańców regionu łódzkiego do skorzystania z oferty Spółki w celu dojazdu do nekropolii. Podróżując koleją unikamy stania w korkach samochodowych, a zatem możemy z większym spokojem przeżywać ten ważny dzień. 
 
31 października i 1 listopada Łódzka Kolej Aglomeracyjna uruchomi dodatkowe dwie pary pociągów na trasie: Łódź Kaliska – Łowicz Główny:
- pociąg 11006 rel. Łódź Kaliska 10:47 – Łowicz Główny godz. 12:02
- pociąg 11030 rel. Łódź Kaliska 19:51 – Łowicz Główny godz. 21:06
- pociąg 11225 rel. Łowicz Główny 10:30 – Łódź Kaliska godz. 11:35
- pociąg 11227 rel. Łowicz Główny 20:10 – Łódź Kaliska godz. 21:15.
 
Dla komfortu podróżnych część pociągów na liniach: sieradzkiej, kutnowskiej i łowickiej zostanie wzmocniona dodatkowymi jednostkami.
 
Zachęcamy Państwa do korzystania z biletów strefowych – przy przejazdach między stacjami położonymi na terenie Łodzi, a także wycieczkowych – przy wyjazdach poza miasto. Wykaz cen biletów na www.lka.lodzkie.pl. Na stronie także specjalny, weekendowy rozkład jazdy pociągów ważny 31 października i 1 listopada.
 
 
Dodatkowych informacji pasażerom udzielać będą kierownicy pociągów oraz pracownicy kas.
 
Czynna będzie również Infolinia: 42 205 55 15.