Kierujący Skodą nie zachował należytej ostrożności i potrącił 41-letnią kobietę, która przechodziła przez przejście dla pieszych.

- 77-letni mężczyzna kierując samochodem marki Skoda nie zachował należytej ostrożności i najechał na idącą prawidłowo kobietę, któa schodziła już z przejścia dla pieszych – informuje podkom. Ilona Sidorko, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach.

Poszkodowaną przewieziono do Pabianickiego Centrum Medycznego. Ma złamaną nogę i kość ogonową. Jest mocno poobijana.

potrącenie

Pani Emilia Narożnik, która została potrącona dziękuje wszystkim, którzy udzielili jej pierwszej pomocy. Zanim przyjechała karetka i policja wsparcia udzielili jej przechodnie.

Kobieta wysłała do redakcji list z podziękowaniami.

„Chciałabym bardzo podziękować osobom, które w tych pierwszych chwilach po wypadku, do czasu przyjazdu karetki i policji, udzieliły mi pomocy. Państwa wsparcie, życzliwość i serdeczność naprawdę mi pomogły. Dziękuję zarówno za ciepłe słowa oraz troskę - bardzo ich potrzebowałam, jak i pozbieranie potłuczonych okularów i jabłek, które się potoczyły po asfalcie – niektóre dość daleko. Dziękuję sąsiadce z pierwszej klatki, która od razu pobiegła zorganizować opiekę dla moich synów, którzy zostali w domu. Z całego serca dziękuję Ewie, Gosi i Przemkowi, którzy siedzieli z dziećmi do godz. 21.00, kiedy to zostałam wypuszczona z SOR-u. Szczególne podziękowania kieruję w stronę Moniki i Pawła, którzy po mnie pojechali, pomogli wspiąć się po schodach, którzy mnie karmią i opiekują się mną niczym członkiem najbliższej rodziny. Nie wiem, jak się Wam odwdzięczę, kochani!

Dziękuję również sobotniej zmianie SORu: ratownikom z karetki, którzy otoczyli mnie troskliwą opieką i rozbawiali w trakcie jazdy, żebym nie myślała o bólu, a także lekarzom, pielęgniarkom i pielęgniarzom, którzy pomimo ogromnego natłoku obowiązków pozostali życzliwi, serdecznie cierpliwi, ciepli i i empatyczni.

Pabianiczanie, po raz kolejny udowodniliście, że jesteście wielcy! Niesiecie pomoc i macie ogromne serca. Jestem dumna, że od 8 lat mieszkam pośród Was.”