Zmarł pan Jan, 72-letni mieszkaniec Woli Zaradzyńskiej. Mężczyzna przez trzy tygodnie leżał w szpitali jednoimiennym w Zgierzu. Był w ciężkim stanie. Lekarze wprowadzili go w stan śpiączki farmakologicznej, oddychał przy pomocy respiratora.

Zobacz też:Zmarła kobieta zakażona koronawirusem z naszego powiatu. Są nowe 4 przypadki Covid-19

Pan Jan był schorowanym człowiekiem. Z powodu dolegliwości związanych z cukrzycą trafił pod koniec maja do szpitala im. Jonschera w Łodzi. Wrócił z łódzkiego szpitala, ale niestety zakażony koronawirusem. Przewieziono go do szpitala w Zgierzu. Zmarł we wtorek.

Ciało mężczyzny zostało zabezpieczone przez pracowników łódzkiej firmy pogrzebowej. W specjalnej trumnie przetransportowano je ze szpitala do chłodni w Łodzi. Stąd zostanie wydane zakładowi pogrzebowemu wybranemu do pochówku przez rodzinę zmarłego.

Pan Jan był znanym w Ksawerowie przedsiębiorcą i społecznikiem. Pomagał w organizacji pielgrzymek, wiele robił dla kościoła w Woli Zaradzyńskiej.

– Obecnie jest 20 mieszkańców powiatu pabianickiego zakażaonych koronawirusem, dwie osoby zmarły – mówi Małgorzata Sumińska, powiatowy inspektor sanitarny.