„Społeczność Nie dla TIRów w Konstantynowie Łódzkim” złożyła w Urzędzie Miejskim w Konstantynowie Łódzkim zawiadomienie o planowanym na 10 lipca (piątek) od godz. 16.30 do godz. 17.30 zgromadzeniu protestacyjnym w formie przemarszu.

Będą chodzić non stop przez godzinę po przejściu dla pieszych na wysokości nieruchomości Zgierska 2 w Konstantynowie Łódzkim. Program protestu przewiduje ciągły przemarsz po wskazanym przejściu dla pieszych w podanym czasie. Przewidywana liczba uczestników zgromadzenia to 50 osób.

Dlatego 10 lipca (piątek) od godz. 16.30 do godz. 17.30 na odcinku dk nr 71 w Konstantynowie Łódzkim i okolicach mogą nastąpić okresowe utrudnienia w ruchu drogowym. 

Celem zgromadzenia, jak podaje „Społeczność Nie dla TIRów w Konstantynowie Łódzkim” jest „publiczne wyrażenie sprzeciwu wobec działań zarządcy DK 71, na skutek którego doszło do uciążliwego dla mieszkańców Konstantynowa Łódzkiego przemieszczania się olbrzymiej ilości samochodów ciężarowych przez teren miasta”.

Społeczność  „Nie dla TIRów w Konstantynowie Łódzkim żąda „wprowadzenia zakazu tranzytu samochodów o masie całkowitej powyżej 12 t na terenie miasta”.