Zaczęła się największa w tym roku inwestycja drogowa w Łodzi. Chodzi o przebudowę prawie 1,5-kilometrowego odcinka ulicy Pabianickiej - od rzeki Ner aż do granic miasta. Będzie to kosztowało Łódź 42 mln zł.

- Od poniedziałku odcinek robót został wydłużony z 200 do 400 metrów. Ruch nadal będzie się odbywał wahadłowo za pomocą sygnalizacji świetlnej - informuje Renata Borkowska Kubiak, rzecznik Zarządu Dróg i Transportu.

Już teraz stoimy w Ksawerowie w korkach. Tymczasem w czwartek rozpocznie się remont mostu na Nerze. Zostanie też przebudowana w pobliżu Ikei linia tramwajowa. Z tego powodu prawdopodobnie do Łodzi przez 3 miesiące nie będą jeździć tramwaje. Zastąpią je autobusy. Drogowcy zapewniają, że ruch na drodze krajowej nie zostanie całkowicie zablokowany. Obecna pętla tramwajowa (między ul. Chocianowicką a zajezdnią MPK) zostanie zlikwidowana. Przy drodze staną ekrany akustyczne, które mają ochronić mieszkańców przed hałasem. Zostaną ustawione na odcinku od rzeki Ner do granic miasta przy przystanku MPK Mały Skręt.

Po remoncie pojawi się tu nowa, szersza jezdnia, nowa linia tramwajowa, nowy most na Nerze oraz rondo i krańcówka MPK dla autobusów i tramwajów. Prace związane są z otwarciem największego w Polsce centrum handlowego Port Łódź, którego częścią będzie sklep Ikei.

Zobacz jak będzie wyglądał Port Łódź 2010: www.zyciepabianic.pl/galeria/port-lodz-2010/0.html