Rząd może podjąć kolejne działania. Przesunięto powrót uczniów do szkół. Premier i minister edukacji narodowej ogłosili, że uczniowie wrócą do ławek szkolnych 14 kwietnia. Poinformowano również o tym, że nie będą przesunięte terminy egzaminów. Zdalne nauczanie obejmuje 90 procent szkół w kraju.

- Będziemy mieli w ciągu najbliższych dni 1.000-2000 chorych – mówił Łukasz Szumowski, minister zdrowia. - My się na to przygotowujemy. Nie jesteśmy w stanie ocenić kiedy to się skończy.

Rząd obiecuje wprowadzić „Tarczę antykryzysową”, czyli rozwiązania, które mają wspierać przedsiębiorców. Wprowadzenie stanu epidemii nie przekłada wyborów prezydenckich na innych termin, niż 10 maja.

W Pabianicach objętych kwarantanną jest 235 osób. Policja wprowadza aplikację „Kwarantanna domowa”, którą wydało Ministerstwo Cyfryzacji. Jej głównym celem jest lepsza kontrola nad osobami poddanymi kwarantannie. Za złamanie grozi  teraz grzywna od 5.000 zł do nawet 30.000 zł.

Potwierdzono nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Wieczorem 20 marca jest ich 425. Doszło 9 osób zakażonych z terenu województwa łódzkiego. Łącznie w naszym regionie jest 57 osób z kronawirusem.