Na siedem parafii tylko dwie oficjalnie przyznają, że pomagają wypełnić PIT w zamian za 1 procent naszego podatku dochodowego za 2017 roku.

Informacje o tym znaleźliśmy na stronach internetowych pabianickich parafii. Parafia Najświętszej Maryi Panny Pabianice prosi o przekazanie 1% podatku dla ubogich, którymi opiekuje się Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo. W formularz PIT wystarczy wpisać: KRS 0000175353 (z dopiskiem: AIC Pabianice).  W siedzibie Stowarzyszenia (pokój nr 1) służą pomocą w wypełnieniu formularza podatkowego. Trzeba tam pójść z dokumentami.

Parafia św. Maksymiliana na swojej stronie internetowej zachęca do przekazania 1 proc. podatku na młodzież z parafii oraz Stowarzyszenie Skrzydła. Wystarczy wpisać w odpowiednie miejsce:  KRS 0000339553 (z dopiskiem KSM Łódź Pabianice). W zamian parafia pomoże wypełnić nam zeznanie podatkowe za 2017 rok bezpłatnie.

W parafii św. Mateusza i Wawrzyńca takich usług nie prowadzą.

– Ale pomożemy w wypełnieniu zeznania podatkowego, jeśli ktoś sobie nie radzi i będzie taka potrzeba – stwierdził ksiądz proboszcz.