Sportowcy oddają medale, koszulki i puchary, żeby można je było sprzedać na portalu internetowym Allegro. Pieniądze idą od razu na konto Krwinki – fundacji dla dzieci z chorobami nowotworowymi. W pierwszym etapie sprzedano 18 przedmiotów za 1.147,50 zł. Najwyżej wylicytowano koszulkę koszykarza Marcina Gortata - na kwotę 315 zł.

- Osoba, która została właścicielem medalu brązowego SKRY Bełchatów, zapłaciła 129 zł i jeszcze raz oddała medal na licytację – mówi Elżbieta Budny, prezes Krwinki.

Na Allegro pojawiły się już nowe trofea sportowe. Jest między innymi piłka siatkowa z autografem Mariusza Wlazły.

- Chcielibyśmy ciągnąć te licytacje do czerwca - mówi wiceprezydent Małgorzata Biegajło, współorganizatorka akcji w Pabianicach. - Pieniądze są zbierane dla chorych na raka dzieci z naszego miasta.

W Pabianicach pod opieką Krwinki jest 13 dzieci. Jedną z podopiecznych jest dziś 13-letnia Adrianna Oset – stypendystka prezydenta i zawodniczka Kolejarza Łódź. Krwinka opiekuje się nią już prawie 2 lata.

- Córka czynnie uprawiała sport. W czerwcu brała udział w zawodach sportowych Deichmana, a w sierpniu badania wykazały, że jest chora na białaczkę – mówi mama Ady.

Mamę Ady zaniepokoiły ciągle grypy i przeziębienia córki. Zaczęła robić szczegółowe badania, odwiedzać specjalistów.

- Na szczęście choroba Ady została szybko wykryta – dodaje. - Dlatego nie wymagała przeszczepu szpiku kostnego.

Dziewczynka szybko znalazła się w szpitalu. Zaczęła brać chemię. Przez rok nie chodziła do szkoły. Właśnie w szpitalu poznała ludzi z Krwinki. Pomagali przetrwać trudne chwile, organizowali zabawy i wspólnie odrabiali lekcje. Dziś Ada jest zdrowa. Leczenie zgodnie z zaleceniami zakończy w czerwcu.

- Najgorsze dla mnie było to, że nie mogę uprawiać sportu, że muszę siedzieć w domu – wspomina. - Już się nie mogę doczekać, kiedy wrócę do treningów.

Krwinka planuje urządzić w naszym szpitalu akcję zbierania kandydatów na dawców szpiku kostnego. Dawcami mogą zostać osoby zdrowe w wieku od 18 do 35 lat.