– Nie podam żadnych nazwisk kandydatów. Konkurs zostanie ogłoszony prawdopodobnie w październiku – ucina spekulacje Małgorzata Biegajło, wiceprezydent Pabianic.

O tytuł dyrektora MOK-u nie będzie walczył Piotr Chrabelski.

– Zbyt długo kazano mi czekać, zająłem się więc karierą zawodową i dziś nie zamierzam opuszczać firmy Biuro–Plus – wyjaśnia Piotr Chrabelski. – Ale cieszę się, że wreszcie będą zmiany.

Życie Pabianic na własną rękę zaczęło szukać kandydatów na fotel dyrektora. Spytaliśmy Beatę Stasiak, szefową zespołu tanecznego Ganesz i organizatorkę przedstawień tanecznych. Rozmawialiśmy też z Jurkiem Czaplińskim, Norbertem Hansem, Przemysławem Pałoszem.

Tymczasem prezydent Zbigniew Dychto szykuje niespodziankę – chce utworzyć Pabianickie Centrum Kultury. Jego dyrektor ma się zajmować i kulturą miejską, i bibliotekami.

– Po co podwójna księgowość i administracja, po co dwóch dyrektorów? – uważa Dychto. – Tu można znaleźć oszczędności. Chcę w ten sposób zbudować nowy „dom”, który da nową jakość.

Kto chce być dyrektorem w naszym mieście od kultury, a kto nie chce? Więcej w dzisiejszym papierowym wydaniu Życia Pabianic