Będą to po dwa kursy nocne z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę. Kalkulacja nocnego połączenia autobusowego Pabianic z Łodzią spodobała się radnym miejskim. Z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę będą po dwa kursy z Pabianic do Łodzi i z Łodzi do Pabianic. Rocznie na takie połączenie wydamy 20.970 zł.

- Łódź pokryje połowę tych kosztów na odcinku od IKEA Chocianowice do dworca kolejowego w Pabianicach – mówi prezydent Grzegorz Mackiewicz.

Łódzka linia „N4” jedzie w nocy przez całą Łódź, a po podpisaniu umowy autobusy tej linii w weekendy pokonywałyby dodatkowo jeszcze 13 kilometrów przez Ksawerów i Pabianice. Ksawerów dorzuca się kwotą 4.113 zł, a Łódź zapłaci 25.084 zł.

„N4” do Pabianic może jeździć już od 1 stycznia. To zależy od decyzji radnych Rady Miejskiej Łodzi.

Dodatkowe przystanki dla „N4” staną na ulicy Myśliwskiej przy skrzyżowaniu z Podleśną i przy skrzyżowaniu ze Wschodnią.

 

Trasa przejazdu :

Linia „N4” w Łodzi jedzie ulicami: Brzezińska, Pomorska, Saneczkowa, Skalna, Zbocze, Telefoniczna, Palki, Północna, Sterlinga, Jaracza, Kościuszki, Wólczańska, Politechniki, rondo Lotników Lwowskich, Pabianicka, Chocianowicka i przez Ksawerów. W Pabianicach ulicami: Warszawska, Myśliwska, Waltera-Jankego, Nawrockiego, Grota-Roweckiego, Kilińskiego, Zamkową, Konopnickiej, Moniuszki, Wiejską, Łaską (na dworzec kolejowy).

Odjazd z Łodzi (Nowosolna):

piątek, sobota, niedziela i święta godz. 23.51 i 1.51.

„N4” z Pabianic: Łaska (dworzec kolejowy), Wiejska, Moniuszki, Konopnickiej, Zamkowa, Kilińskiego, Grota-Roweckiego, Nawrockiego, Waltera-Jankego, Myśliwska, Warszawska, Łódzka (Ksawerów), Pabianicka (Łódź), Politechniki, Radwańska, Kościuszki, Próchnika, Rewolucji 1905 r., Sterlinga, Północna, Palki, Telefoniczna, Pieniny, Pomorska, Brzezińska (Nowosolna).

Odjazdy z Pabianic (dworzec):

soboty, niedziele, święta godz. 1.36 i 3.36.

 
O nocne autobusowe połączenie z Łodzią Życie Pabianic rozpoczęło walkę jeszcze we wrześniu. Była to reakcja na maila od jednego z naszych czytelników. Pisaliśmy o tym tutaj: www.zyciepabianic.pl/wydarzenia/miasto/nasze-sprawy/powalczmy-nocny-autobus.html