Niemal całą Europę można zwiedzić podróżując z Łodzi. Port Lotniczy Lublinek współpracuje z trzema liniami lotniczymi: SAS, Wizzair i Ryanair. Dokąd możemy się wybrać? Ten pierwszy to przewoźnik skandynawski. Oferuje loty w klasie ekonomicznej, ekonomicznej ekstra i biznes. SAS z Łodzi lata do Kopenhagi, gdzie pasażerowie mają możliwość przesiadki na samolot do Amsterdamu, Monachium, Brukseli, Paryża, Frankfurtu, Dusseldorfu, Zurichu oraz wielu miast skandynawskich, m. in. Sztokholmu, Bergen, Helsinek, Goteborga, Stavanger. Nie są to tanie loty. Nawet korzystając z promocji na wylot z Łodzi, którą przygotował SAS, najtańsza podróż kosztuje 430 zł w jedną stronę.

Znacznie mniej pieniędzy trzeba wysupłać z kieszeni korzystając z usług WizzAira. Polecimy stąd tylko do Londynu (lotnisko Luton), za to dużo taniej. Ceny zmieniają się z tygodnia na tydzień, ale przy odrobinie szczęścia w obie strony można polecieć za niecałe 200 zł.

Ryanair ma w swojej ofercie znacznie więcej kierunków. Ten przewoźnik zabierze nas do Bristolu, Dublina, East Midlands, Edynburga, Liverpoolu, Londynu (Stansted), Oslo, a od 11 maja powrócą też loty do Mediolanu.

- Zdecydowanie najchętniej latamy na Wyspy Brytyjskie – mówi Ewa Bieńkowska, rzecznik lotniska.

Za taką podróż z Ryanairem zapłacimy 160 zł w jedną stronę. Najtaniej można wybrać się do Oslo. Przelot tam kosztuje 39 zł.

Najwięcej latamy oczywiście latem, kiedy do stałego rozkładu lotów dołączane są połączenia czarterowe.

- W miesiącu liczba pasażerów waha się od 20 do nawet 50 tysięcy - potwierdza.