Do końca przyszłego tygodnia potrwa układanie asfaltu na Grota - od Ewangelickiej do Mariańskiej. Z tego powodu znów musimy jeździć objazdem do Moniuszki i stać w korkach. Gdy wreszcie będziemy mogli jeździć Grota-Roweckiego w obie strony, sielanka potrwa krótko, bo rozpocznie się remont kanalizacji w ulicy Kilińskiego (od stacji benzynowej Orlen do ul. Moniuszki) i ulicy Orlej - od Mariańskiej do Łąkowej.

- Jeszcze nie ma ustalonych terminów prac, dlatego nie mogę podać, kiedy zaczną się ograniczenia w ruchu na tych ulicach - wyjaśnia Rafał Kunka, prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji.

460 m kw. dróg powiatowych już wyremontowano. Dziur w asfalcie nie ma na ulicach: 20 Stycznia - od nr 124 z wlotem w ul. Rydzyńską oraz Waltera-Jankego i dalej do Grota-Roweckiego. Połatana  jest też ul. Grota-Roweckiego od ul. Nawrockiego do ul. Bugaj.

Teraz drogowcy zajmą się likwidacją ubytków w ulicach: 3 Maja przy Warszawskiej, 20 Stycznia od P. Skargi do ul. Nawrockiego, na skrzyżowaniu ul. Nawrockiego i ul. 20 Stycznia, przy skrzyżowaniu ul. Nawrockiego z ul. Warszawską, na ul. Nawrockiego od ul. Warszawskiej do Szpitalnej, na skrzyżowaniu ul. Konstantynowskiej i Warszawskiej oraz na ul. Piłsudskiego - na odcinku Zamkowa- Partyzancka.

Poza granicami Pabianic trzeba pilnie łatać dziury w Szynkielewie - przed skrzyżowaniem z drogą krajową 71 oraz w Piątkowisku - przy przystanku.