Dwa metry od lodziarni na Lewitynie pracownicy Urzędu Miejskiego podpisali dokumenty przekazania placu budowy austriackiej spółce Strabag. 
 
- Będziemy grodzić teren już jutro – obiecuje Robert Wojciechowski, przedstawiciel spółki Strabag. - Najpierw zaczniemy od wypompowania wody i odmulenia stawów. Tym się zajmie podwykonawca.
 
Już w poniedziałek firma Kubiak ze Zgierza rozpocznie pierwsze prace. Potem zacznie się wyburzanie betonowych schodów i nabrzeża od strony Turkusa.
 
- Na przełomie października i listopada startujemy z montażem stalowych ścianek szczelnych na nabrzeżu. Będą wkopywane miejscami na 6 metrów i na 4 metry – informuje Wojciechowski.
 
Oba mosty będą zamknięte. Teren budowy będzie przy schodach obok siłowni, pod Turkusem i wzdłuż całego zachodniego boku zalewu, aż do jazu na Dobrzynce za Lewitynem.
Do wiosny planują zakończyć wszelkie prace związane z odmulaniem. Już wtedy powinna wpłynąć do zalewu woda.
 
- Wtedy możemy spokojnie zając się robotami brukarskim i urządzaniem plaży – dodaje.
 
Za wykonanie remontu Strabag dostanie 2.471.889,98 zł. Da nam 5-letnią gwarancję jakości wykonania prac. 
 
Prace mają być skończone w maju przyszłego roku. Nad projektem, robotami i dofinansowaniem z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska czuwa naczelnik Paweł Pietrzak z Urzędu Miejskiego.