Pabianiccy policjanci zatrzymali złodzieja sklepowego. Mężczyzna ma na sumieniu kilka kradzieży towaru z pabianickich supermarketów. 

5 sierpnia 2022 roku dyżurny pabianickiej komendy otrzymał zgłoszenie o zuchwałej kradzieży w jednym z dyskontów spożywczych na terenie miasta. Łupem sprawców padły markowe alkohole. Złodzieje przekroczyli linię kas i uciekli ze sklepu. Pracownicy zauważyli  jak trzech mężczyzn wybiega i wsiada do zaparkowanego przed sklepem auta.

Gdy funkcjonariusz dojechali na miejsce znaleźli czerwoną skodę na łódzkich tablicach rejestracyjnych, na parkingu sklepowym. W pojeździe siedział mężczyzna. Legitymowany nie potrafił logicznie wytłumaczyć dlaczego obserwuje sklep.
Podczas przeszukania pojazdu policjanci znaleźli w bagażniku plecak, a w nim butelki z alkoholem różnych marek. Okazało się, że pochodzą właśnie z tego sklepu.Wartość skradzionego alkoholu to kwota ponad 1200 złotych. 23-letni łodzianin został zatrzymany.

Policja zapewnia, że zatrzymanie pozostałych sprawców jest jedynie kwestią czasu.

23-latek usłyszał już zarzuty kradzieży. Dodatkowo mundurowi ustalili, że ma on na sumieniu podobne kradzieże także na terenie powiatu pabianickiego.

Za kradzież grozi kara nawet do 5 lat więzienia. Mężczyzna był wcześniej notowany za podobne przestępstwa.