ad

Lodowisko mrozi się już na parkingu Galerii Echo przy ulicy Bagatela. Ma 24 metry długości i 16 metrów szerokości. Ustawiła je firma WM International, która przygotowuje lodowiska do mistrzostw Polski i dla gwiazd jeżdżących w programie Taniec na lodzie.
- Chcemy uruchomić lodowisko w środę. Mam nadzieję, że pogoda nie pokrzyżuje nam planów – mówi Agnieszka Dulej, wicemistrzyni Polski w łyżwiarstwie figurowym. - Jest najlepsze w regionie łódzkim, bo jako jedyne będzie miało profesjonalną maszynę do wygładzania lodu, czyli rolbę.
4-tonowa rolba kilka razy dziennie będzie wjeżdżała na lód, by ściąć jego warstwę, wygładzić taflę i polać ją wodą.
- Dzięki temu tafla będzie gładka, bez śniegu i dziur – dodaje.
Lodowisko będzie czynne od godz. 10.00 do 22.00. Za jednym razem na lód wejdzie ponad 50 osób. Dla tych, którzy nie mają łyżew, czeka 150 par. Będzie można brać lekcje u instruktora lub wynająć lodowisko na mecz hokeja.
W niedzielę o godz. 17.00 zobaczymy pierwszy pokaz jazdy na łyżwach.
- Wystąpi Agnieszka Dulej i Łukasz Jóźwiak, których znamy z programu telewizyjnego Gwiazdy tańczą na lodzie – mówi Grzegorz Mackiewicz, który ściągnął lodowisko i IceMagicShow do Pabianic.
Za godzinną jazdę zapłacimy: 6 zł dorośli i 5 zł dzieci.
- Będziemy urządzać treningi na pabianickim lodowisku. Kto zechce z nami porozmawiać, na pewno nas tu często spotka – obiecuje pani Agnieszka.
Lodowisko będzie stało do świąt wielkanocnych.

W niedzielnym pokazie zobaczymy też zespół Ganesz i pokaz teatru ognia.