Magdalena Michalak w 15. najpiękniejszych kobiet świata na Miss Intercontinental 2014. W Magdeburgu w Niemczech odbył się międzynarodowy finał 43. edycji konkursu Miss Intercontinental 2014. Polską reprezentantką była Miss Polonia Województwa Łódzkiego 2014, Magdalena Michalak z Konstantynowa. Magdalena osiągnęła ogromny sukces w wyborach, awansując do finałowej piętnastki (spośród 70 uczestniczek konkursu).
Magdalena znalazła się też w finałowej trójce najpiękniejszych Europejek w Miss Intercontinental 2014. Konkurs wygrała po raz pierwszy w historii reprezentantka Tajlandii.
Nasza miss przed finałem konkursu wzięła udział w zgrupowaniu, gdzie wraz z kandydatkami z ponad 70 krajów brała udział w wielu wieczornych galach, spotkaniach z lokalnymi władzami Berlina i Magdeburga, sesjach zdjęciowych, pokazach mody, a także zwiedziła najciekawsze miejsca miasta gospodarza. Na gali finałowej Magdalena zaprezentowała się m.in. w sukni narodowej i sukni wieczorowej projektu Violi Piekut oraz w kostiumie kąpielowym przygotowanym przez markę Gabbiano.

Magdalena Michalak jest studentką kierunku projektowanie ubioru na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od kilku lat pracuje jako modelka, zaprojektowała także swoją debiutancką, autorską kolekcję. Jej zainteresowania to moda, projektowanie, fotografia i wizaż.
Wymiary naszej miss to 90-60-90, wzrost 174 cm.