1 maja świętujemy od 10.00 do 16.00. O godz. 9.30 sprzed pomnika na Starym Rynku wyruszy rajd rowerowy, na trasie 20 kilometrów. Rowerzyści pojadą ulicami Piotra Skargi do Myśliwskiej, dalej w stronę Prawdy i Rydzyn, potem Rydzyńską w stronę „Grota” Roweckiego i ulicą Kopernika wrócą przed pomnik.

Tutaj o 12.00 odbędzie się wiec pierwszomajowy. Będzie poświęcony również 15. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Będą przemówienia i wspólne śpiewanie „Ody do radości”. Po części oficjalnej zacznie się piknik. Potrwa do 16.00. Będzie ciepły poczęstunek oraz gry i zabawy dla dzieci. Obchody organizuje pabianicki Sojusz Lewicy Demokratycznej.


 

2 maja obchodzimy Święto Flagi. W różnych punktach w mieście harcerze będą rozdawać pabianiczanom flagi. Do rozdania jest kilkaset flag.

3 maja będziemy świętować 228. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uroczystości zaczną się mszą w kościele św. Mateusza o godz. 9.30. Potem zgromadzeni przejdą przed pomnik Legionisty, gdzie złożą kwiaty.

O godz. 13.00 w Parku Słowackiego startuje Bieg Konstytucji 3 maja .

O godz. 14.00 zacznie się Piknik Patriotyczny na bulwarach i potrwa do godz. 18.00. Wystąpi młodzież z MOK-u i MDK-u. Wokół sceny będą rozłożone koce i rozstawione grille z darmowym poczęstunkiem. Uniwersytet Trzeciego Wieku przygotuje stoisko z kotylionami. Towarzystwo Przyjaciół Pabianic oraz Towarzystwo Miłośników Dziejów Pabianic będą zbierać od mieszkańców stare zdjęcia z obchodów 3 maja w Pabianicach.

Najdłuższą flagę w Polsce będzie malować Adam Wirski („Kruk”). W Parku Słowackiego grę terenową przeprowadzą harcerze.

Tegoroczne obchody to wspólna inicjatywa przewodniczących – Rady Miejskiej Krzysztofa Rąkowskiego i Rady Powiatu Floriana Wlaźlaka. 

Komunikacja na majówkę

W nocy z 30 kwietnia na 1 maja (z poniedziałku na wtorek) autobusy linii „N4B” będą kursować jak w nocy z soboty na niedzielę. 1 i 3 maja autobusy i tramwaje będą kursować jak w niedziele i święta. 1 maja nie będzie kursował autobus linii „W”, a 1 i 3 maja trasa kursów linii „T” oznaczonych literą „H” będzie skrócona do pl. 500-lecia. Kursy do Guzewa realizowane będą bez zmian.

W nocy z 1 na 2 maja (ze środy na czwartek) autobusy linii nocnej „N4B” kursują jak w nocy z piątku na sobotę.

2 maja na liniach „7”, „263”, „264”, „D” obowiązuje rozkład powszedni. Zamiast kursu linii „263” o 7.30 z „Waltera” Jankego do Gimnazjum w Ksawerowie, realizowany będzie więc kurs linii „7” do Piłsudskiego. Tego dnia nie kursują autobusy linii „264”. W przypadku linii „D” należy odczytywać rozkład jazdy z kolumny Dni powszednie wolne od nauki szkolnej.

2 maja na pozostałych liniach dziennych obowiązuje rozkład jazdy na dni powszednie – bez zmian.

2 maja w skróconych godzinach będą pracować Punkty Sprzedaży Biletów na dworcu PKP (od 6.00 do 14.00) oraz przy ul. Narutowicza 9 (od 9.00 do 16.45). Nieczynna będzie kasa biletowa na pętli „Waltera” Jankego. 
W nocy z 2 na 3 maja (z czwartku na piątek) na linii nocnej „N4B” obowiązuje rozkład jazdy jak z soboty na niedzielę.

W nocy z 3 na 4 maja na linii nocnej „N4B” obowiązuje rozkład jazdy bez zmian, czyli jak dla nocy z piątku na sobotę.

Urzędy

2 maja normalnie czynny (od 8.00 do 16.00) jest Urząd Miejski. Starostwo Powiatowe również pracuje – od 8.00 do 16.00.

Nieczynny będzie Urząd Skarbowy w Pabianicach. W zamian za to pracownicy skarbówki muszą przyjść do pracy w sobotę, 11 maja.
Poczta na Pułaskiego i jej filie pracują jak w dzień roboczy.