Nowa migawka to równocześnie karta płatnicza. Przyda się ona tym, którzy po naszym mieście podróżują tramwajem, albo jeżdżą łódzką komunikacją miejską. Już teraz można ją wyrobić w Biurze Obsługi MPK i w 23 placówkach banku BZ WBK w naszym województwie. 3 z nich są w Pabianicach: oddział 1, ul. Grota-Roweckiego 24, oddział 2 przy ul. Zamkowej 21 i oddział 3 – ul. Zamkowa 30. Wyrobienie i użytkowanie karty jest bezpłatne. Z nowej migawki można korzystać od 13. roku życia.

Co ważne, pasażerowie, którzy zostaną właścicielami kart-migawek, nie muszą zakładać konta w BZ WBK.

- Każda karta wyposażona jest w indywidualny numer, tzw. „konta technicznego”, które może być zasilane przez klienta przelewem z dowolnego banku lub wpłatą gotówkową w dowolnym oddziale Banku Zachodniego WBK – tłumaczy Michał Kuczmierowski, dyrektor BZ WBK, koordynator projektu Karta Migawka.

Karta jest spersonalizowana. Znajdzie się na niej imię i nazwisko oraz zdjęcie właściciela. Migawka wyposażona będzie w system płatności zbliżeniowej PayPass.

- Pół żartem, pół serio można powiedzieć, że teraz pozostawienie portfela i wyjście z domu tylko z tym „plastikiem” nie zakłóci naszego rytmu dnia – dodaje Kuczmierowski.

- Dostrzegamy też dodatkowe możliwości, jakie daje ta migawka. To wielkie ułatwienie dla rodziców, dla których będzie to rozwiązanie pozwalające na zakup biletu przez internet i pewność, że dziecko ma ważny bilet okresowy – dodaje prezes MPK-Łódź, Zbigniew Papierski. - Z drugiej strony, na jednym nośniku potrzebnym do przemieszczania się po mieście dziecko będzie miało elektroniczną portmonetkę, umożliwiającą zakupy do 50 zł, bez podawania PIN-u i wypłacania pieniędzy z bankomatu.

Bilety okresowe na linię „41” i łódzką komunikację miejską są kodowane również na legitymacjach studenckich Uniwersytetu Łódzkiego lub Społecznej Akademii Nauk.

Wniosek można złożyć też internetowo za pośrednictwem strony http://www.migawka.lodz.pl. Na jej wyrobienie czeka się około 5 dni roboczych.