Najgorzej poszła matematyka. Egzaminu pisemnego nie zdało 39 uczniów. Inne przedmioty, które sprawiły problemy, to egzaminy ustne - w większości z języka angielskiego lub z języka polskiego.

- Od wielu lat jest tak, że najwięcej osób nie zdaje z matematyki. Pabianice nie odbiegają w tym przypadku od wyników ogólnopolskich – ocenia Gabriela Wenne-Błażyńska, członek zarządu powiatu pabianickiego.

Większość uczniów podejdzie do poprawki w sierpniu. To ci, którzy nie zdali egzaminu z jednego przedmiotu. Szansy na poprawę w tym roku nie będzie miało 15 absolwentów. Ci mogą pisać maturę dopiero za rok.

W I i II Liceum Ogólnokształcącym zdecydowanie najlepiej wypadł egzamin z języka angielskiego. W zespołach szkół 1,2 i 3 maturzyści napisali dobrze język polski.

Oto nazwiska tych, którym matura poszła najlepiej: I LO - Paulina Grabowska, Michalina Sadowska, Agata Socha i Aleksandra Szmytka; II LO - Mateusz Zaremba, Weronika Płuciennik i Krzysztof Moszczyński; ZS nr 2 - Aleksandra Ruta, Kamil Piątkowski, Paweł Wojtas, Hubert Kędzierski i Przemysław Mirowski; ZS nr 3 - Tomasz Malinowski, Anna Bralewska, Oliwia Wójcik, Monika Bartczak i Karolina Jankowska.