Zakończył się konkurs Życia Pabianic i Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego. Z okazji Tygodnia Zrównoważonego Transportu na pabianiczan czekały 3 migawki. Aby je zdobyć, trzeba było wymyślić hasło promujące komunikację miejską.

Haseł wpłynęło 40. Wybrać to najlepsze nie było więc łatwo. Jurorzy zdecydowali, że zwycięży hasło: „Autobusem podróżuję, zawsze się w nim dobrze czuję”. To jedna z propozycji, jaką do konkursu zgłosiła pani Monika Jeżewska.

- Nie mogę w to uwierzyć. Nigdy w życiu nic nie wygrałam – opowiada.

Pani Monika codziennie korzysta z autobusu. Dojeżdża nim z domu na działkę. Hasło, które zapewniło jej główną nagrodę, wymyśliła... jadąc autobusem.

Drugim laureatem konkursu jest pan Łukasz Rybka. Jego dwa hasła zostały nagrodzone – zdobył II i III miejsce. On też wysłał kilka propozycji. Drugie miejsce w konkursie zajęło hasło „Jeżdżę miejskim transportem – z nim zawsze na czas do celu dotrę”. Na trzecim miejscu uplasowało się hasło: „Czy to stary, czy to młody – autobusem dla wygody”.

- Próbowałem wymyślić hasło, które będzie fajnie brzmiało i jednocześnie będzie proste – tłumaczy. - Miałem nadzieję, że się uda.

Prezes MZK, Jarosław Habura zdecydował się przyznać dodatkową nagrodę specjalną. Nagrodził hasło promujące kasowanie biletów w komunikacji miejskiej: „Autobusem na gapę nie jeździmy - bardzo się tego wstydzimy”. Za zgłoszenie tego hasła biletem 30-dniowym imiennym dwustrefowym została dodatkowo uhonorowana pani Monika. 

W poniedziałek zwycięzcy odebrali bony, które wymienią na migawki.

Pierwsze miejsce zostało nagrodzone biletem dwustrefowym wartości 240 zł, kolejne (odpowiednio) biletami wartości 90 zł i 50 zł.