W tym roku mija 16 lat od tragicznych wydarzeń w Zakładzie Karnym w Sieradzu. Wówczas od kul strażnika więzienia zginęło trzech policjantów – aspirant Andrzej Werstak oraz młodsi aspiranci Wiktor Będkowski i Bartłomiej Kulesza.

26 marca 2007 roku wykonywali zadania służbowe. Pojechali do Zakładu Karnego w Sieradzu po aresztanta, kórego mieli przewieżć na przesłuchanie do Łodzi. Podczas konwoju, zanim zdołali opuścić teren placówki, zostali ostrzelani przez strażnika więziennego. Był to 29-letni wówczas Damian Ciołek.

Dwóch policjantów zginęło na miejscu, natomiast trzeci zmarł w szpitalu. Aresztant zostal ranny.
Strażnik wyrokiem sądu w Sieradzu został skazany za zabójstwo i usiłowanie zabójstwa na karę dożywotniego pozbawienia wolności.

O tragicznie poległych na służbie funkcjonariuszach pamiętało kierownictwo łódzkiej i pabianickiej policji. Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi nadinsp. Sławomir Litwin złożył kwiaty i zapalił znicze na grobach śp.Wiktora Będkowskiego i Bartłomieja Kuleszy, których groby są na łódzkich cmentarzach.

Komendant Powiatowy Policji w Pabianicach insp. Jarosław Tokarski oraz Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w  Pabianicach podinsp. Sławomir Kłos - w imieniu policjantów i pracowników pabianickiej komendy - uczcili pamięć śp. Andrzeja Werstaka. Na jego grobie, na cmentarzu komunalnym również złożyli kwiaty, zapalili znicz i oddali hołd zmarłemu.