Dziś (środa) na cmentarzu katolickim odbył się pogrzeb doktor Zdzisławy Hodyr - lekarki i byłej wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej Pabianic. Uroczystą mszę żałobną odprawiono w kaplicy św. Maksymiliana Kolbego.

Uroczystość była skromna, choć mimo nakazów władz (o ograniczeniu do 5 ilości uczestników pogrzebu) na cmentarzu zgromadziła się około dwudziestoosobowa grupa pabianiczan, którzy chcieli pożegnać lekarkę. Oprócz najbliższej rodziny, byli znajomi i przyjaciele.


Ksiądz odprawiający mszę przypominał o konieczności utrzymywania odpowiedniej odległości między sobą. Znak pokoju przekazywano sobie tylko skinieniem głowy.
Po krótkiej uroczystości w kaplicy, urnę z prochami zmarłej przewieziono zasłanym kwiatami meleksem na miejsce spoczynku w grobie rodzinnym.

Pracownicy zakładu pogrzebowego także przypominali o panującej w kraju epidemii, pracowali w rękawiczkach i maseczkach na twarzach.

Doktor Zdzisława Haodyr zmarła 19 marca w naszym szpitalu. Miałe 63 lata. Jako radna miejsca przez wiele lat prowadziła program "Pabianice-Zdrowe Miasto". Namawiała do zdrowego odżywiania i rzucenia papierosów, Była lekarzem medycyny pracy i lekarzem rodzinnym. Przez wiele lat pracowała w przyzakładowej przychodni zdrowia Pabianickiej Fabryki Żarówek Polam, a potem firmy Philips i Lumileds Poland. W ostatnich latach pracowała na stanowisku dyrektora do spraw medycznych w przychodni Pabian-Med. W ubiegłym roku przeszła na emeryturę, ale nie przestała leczyć.

Wciąż przyjmowała pacjentów w przychodni Eskulap.