Jesienią zeszłego roku rozpoczęła się budowa bloku komunalnego. Miało powstać 21 mieszkań o powierzchniach od 42 do 54 metrów kwadratowych. Roboty planowano zakończyć 30 maja, a pierwszych lokatorów Urząd Miejski chciał wprowadzić podczas wakacji. Ale tak się nie stanie.

- Nie mamy teraz pieniędzy na dokończenie budowy – mówi Paweł Pietrzak, naczelnik Wydziału Inwestycji Miejskich w ratuszu. - Mamy stan surowy budynku. Jest położony dach i są zamontowane okna. Na parterze otwory na drzwi i okna zabijemy deskami.

Tak zabezpieczony blok nie będzie niszczał i może poczekać do jesieni. Miasto musi tylko zadbać o ochronę placu budowy i płacić za oświetlenie terenu.

- W sierpniu powinniśmy wiedzieć, jaki jest stan finansów miasta – uważa Pietrzak. - Wtedy można podjąć decyzję, że na przykład zakładamy ogrzewanie, robimy elewację i przygotowujemy budynek do bardzo drogich prac wykończeniowych. Możemy robić je przez zimę.

Budowa bloku komunalnego przy Sienkiewicza ma kosztować miasto około 5 milionów złotych. Do tej pory na stawianie murów, projekt i przyłącza urząd wydał 2,4 mln zł.