- Zwyciężymy w tych wyborach – mówi Dariusz Wypych z PiS. - Sam zrezygnowałem z kandydowania w lipcu i zacząłem pracę na rzecz Krzysztofa Ciebiady.

Kandydat ma 46 lat, żonę Dorotę. Razem prowadzą firmę, która szyje odzież dla pań. Zatrudnia 10 osób. Jest ojcem dwóch córek (13 i 18 lat).

- Urodziłem się w Pabianicach i tu mieszkam od 25 lat. Firmę mam w Koloni Wola Zaradzyńska – informuje kandydat. - Mam wykształcenie średnie techniczne.

Program Ciebiady to tworzenie lepszych warunków dla działalności gospodarczej, co spowoduje zmniejszenie bezrobocia i zwiększenie wpływów do budżetu miasta.

- Nie chcemy dzielić biedy w następnej kadencji. Nasz kandydat podchodzi ze środowiska przedsiębiorców i wie, jak im pomóc – mówi Wypych.

PiS wspiera Antoni Hodak – przedstawiciel Polska Razem Jarosława Gowina. Nie zostawił na obecnym prezydencie suchej nitki: - „Mamy złego prezydenta. Pabianice umierają. Ten kandydat ma szansę pokonać Zbigniewa Dychto”.

W programie Ciebiady jest rozwój współpracy miasta z gminami w celu wykorzystania zasobów geotermalnych i partnerstwo publiczno-prywatne w zakresie inwestycji.

- Chcemy zablokować plan prywatyzacji szpitala i polepszenia jakości usług medycznych – mówi kandydat na prezydenta. - Naszym celem jest rozwój bazy kulturalnej, oświatowej i sportowej w mieście.

Ciebiada zajmie też trzecie miejsce na liście PiS-u do Sejmiku Wojewódzkiego.