6 lutego o 23:51 po raz pierwszy wyruszy z Łodzi do Pabianic autobus nocny linii N4.  Autobusy N4 będą kursować w noce weekendowe z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę. 
 
Wydłużenie linii nocnej N4 z Łodzi do Pabianic jest możliwe dzięki Porozumieniu międzygminnemu, które 13 stycznia podpisali prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, prezydent 
 
Pabianic Grzegorz Mackiewicz oraz wójt gminy Ksawerów Adam Topolski.
 
W noce weekendowe (z piątku na soboty, z soboty na niedziele oraz w wybrane święta) będą realizowane dwie pary kursów N4 – co dwie godziny między ostatnim a pierwszym kursem tramwaju 41. Linię obsłuży MPK-Łódź Sp. z o.o. 
 
Z krańcówki w Nowosolnej autobus będzie wyruszał do Pabianic o 23:51 i 1:51, a o godz. 0:30 i 2:30 będzie odjeżdżał z przystanku przesiadkowego Kościuszki/Zielona. O tej samej porze zjeżdżają się tam wszystkie łódzkie autobusy nocne i stoją kilka minut. Umożliwia to dogodną przesiadkę pomiędzy różnymi liniami nocnymi, przyjeżdżającymi z różnych dzielnic Łodzi.
 
Autobus N4 będzie wracał z pabianickiego dworca kolejowego do Łodzi o 1:36 i 3:36. Czas przejazdu całej trasy wynosi 85 minut (z Pabianic do Łodzi) lub 91 minut (w przeciwnym 
 
kierunku). Kieszonkowy rozkład jazdy linii N4 możemy nabyć za 10 groszy w Punktach Sprzedaży Biletów MZK.
 
W Pabianicach autobus nocny ruszy spod dworca kolejowego i pojedzie ulicami: Łaską, Wiejską, Moniuszki, Konopnickiej, Zamkową, Kilińskiego, Roweckiego, Nawrockiego, Waltera-Jankego, Myśliwską i Warszawską. W Łodzi trasa przebiega przez Pabianicką, al. Politechniki, Radwańską, Kościuszki (w stronę Pabianic częściowo objazdem Wólczańską), Rewolucji 1905 r. (w kier. Pabianic przez Jaracza), Sterlinga, Północną, Palki, Telefoniczną, Pieniny, Pomorską i Brzezińską do krańcówki w Nowosolnej. 
 
Za bilety zapłacimy zgodnie z obowiązującą taryfą łódzką – taką samą, jak na linii tramwajowej 41. Bilet 40-minutowy kosztuje 2,60 zł (ulgowy 1,30 zł), 60-minutowy 3,40 zł (ulgowy 1,70 zł). Osoby, jadące dłużej niż godzinę mogą kupić bilet jednoprzejazdowy za 4,40 zł (ulgowy 2,20 zł). O bilet nie muszą martwić się ci, którzy mają ważny łódzki bilet okresowy na strefę podmiejską albo Wspólny Bilet Łódzko-Pabianicki bądź Wspólny Bilet Aglomeracyjny – wszystkie te bilety okresowe będą honorowane na linii N4.

Jak pojedzie N4 i o której godzinie, przeczytasz tutaj: http://www.zyciepabianic.pl/wydarzenia/miasto/nasze-sprawy/laczymy-sie-z-lodzia-nocny-autobusem.html