Ośrodek rekreacji na Bugaju wygrał wojewódzki konkurs na zagospodarowanie przestrzeni publicznej. Jurorom spodobało się odnowione kąpielisko z plażą, wodny plac zabaw, siłownia „pod chmurką”, boiska do siatkówki na piasku, deptak, tarasy widokowe, tor rowerowy. O pabianickim Lewitynie zrobiło się głośno. Przed kilkoma dniami na Bugaj przyjechała ekipa samorządowców z Rawicza, 20-tysięcznego miasteczka leżącego między Lesznem a Wrocławiem (260 km od Pabianic).

Rawicz dostanie od rządu ponad 18 milionów zł na przebudowę miejskiego kąpieliska w Sierakowie (17 hektarów).

- Mamy podobny jak Pabianice teren z trzema zbiornikami wodnymi. Chcemy go fajnie zagospodarować, biorąc przykład z waszego miasta – mówi Hubert Kupczyk, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rawiczu.

Goście pytali o rozpoczętą w 2016 roku modernizację Lewityna.

- W miejscu dawnych schodów powstał deptak, a od strony przystani rekreacyjny pomost. Podczas wakacji można tam korzystać z kajaków i rowerów wodnych – mówi Piotr Adamski, dyrektor pabianickiego MOSiR-u. - Powstało wiele nowych obiektów, w tym siłownia na świeżym powietrzu, ławki, stoliki, stojaki na rowery i lampy oświetlające nasz ośrodek.

Rawiczanie usłyszeli, że na plaży w Lewitynie można się poczuć jak w nadmorskim kurorcie, bo piasek przywieziono tutaj z... Łeby. Podziwiali też park linowy.

- Trwa budowa szkutni, z której będą korzystać pabianiccy żeglarze. Doda to naszemu ośrodkowi jeszcze więcej uroku – uważa Tomasz Giedrojć, kierownik obiektu.

Po zwycięstwie w konkursie wojewódzkim Lewityn został nominowany do konkursu ogólnopolskiego. Wyniki mają być znane w połowie grudnia.