Karierę youtuberki rozpoczęła jeszcze w szkole podstawowej. Początkowo nagrywała z koleżanką. W gimnazjum zyskały spore grono odbiorców. Ich drogi jednak się rozeszły i Marysia Byjoch postanowiła sama prowadzić kanał na YouTube.

W jej filmach znajdziemy wszystko, co interesuje młodych ludzi. Mówi o miłości, codziennych problemach nastolatków, stylu życia.

- Staram się motywować do działania, nauki, pracy nad sobą, aktywności i do wszystkiego, co przyjdzie mi do głowy. Mój kanał ma być siłą dla młodzieży, która nie zawsze wie, co zrobić w trudnych sytuacjach – opowiada Marysia. - Mówię więc chętnie o swoich wadach i o złamanym sercu.

Najpopularniejszy filmik to ten, w którym Marysia pokazała się bez makijażu. Ma prawie 144 tysiące wyświetleń.

Filmiki kręci mniej więcej raz w tygodniu. Większość powstaje spontanicznie. Nie przygotowuje scenariusza. Mówi, co uważa. Raz w miesiącu wrzuca „Ulubieńców miesiąca” - wybiera wtedy najlepszy jej zdaniem film, najciekawszą książkę, najlepszy ciuch i kosmetyk.

Jej stronę subskrybowało (zapisało) już 58 tysięcy ludzi z całej Polski. To ci, którzy na stałe obserwują, co wrzuca i mówi do nich pabianicka youtuberka. Podglądają ją również na portalach społecznościowych. Wśród jej słuchaczy są głównie młodzi ludzie i dzieci. Jej poczynania obserwuje też mama, która kontroluje, co córka umieszcza w sieci.

- Nie pozwoliłaby, żeby to były niestosowne rzeczy, ani żebym się ośmieszyła – mówi.

Marysia jest uczennicą klasy logistycznej w Zespole Szkół nr 3. Niektórzy z jej rówieśników śmieją się z tego, co robi. Ale dziewczyna nie boi się krytyki. Nagrała również filmiki o hejcie (internetowej nienawiści).

Pabianicka youtuberka od niedawna zaczęła na tym zarabiać. Zgłaszają się do niej firmy, które zamieszczają reklamę na nagraniach lub też proszą ją o filmik sponsorski.

Poza nagrywaniem filmów na YouTube’a Marysia czyta książki romantyczne. Lubi Collena Hoovera. Ogląda „River Day” i „Trzynaście powodów”. Latem jeździ na obozy młodzieżowe, a w weekendy spotyka się ze znajomymi.  

Najnowszy film na kanale Marysi: