W nocy ze środy na czwartek dyżurny konstantynowskiego komisariatu otrzymał zgłoszenie od właściciela automatów do gier o mężczyźnie, który usiłował włamać się do jednego z takich urządzeń, znajdujących się w obiekcie handlowym przy ul. Jana Pawła II.

- Zgłaszający wraz z ochroniarzem nakryli na gorącym uczynku rabusia, który ze środka automatu usiłował skraść gotówkę – informuje kom. Joanna Szczęsna z pabianickiej komendy. - Spłoszony 21-latek rzucił się do ucieczki, przeskakując przez pobliskie ogrodzenie. Nie uciekł daleko. Kilka metrów dalej wpadł prosto w ręce zaalarmowanych policjantów.

21-latek trafił do policyjnego aresztu. Policjanci w toku podjętych czynności ustalili, że mężczyzna dopuścił się jeszcze kilku podobnych przestępstw. Łodzianin działał na terenie Konstantynowa, Lutomierska i Łodzi. Za każdym razem włamywał się do stojących w obiektach handlowych automatów, skąd kradł gotówkę. Łupem złodzieja padło w sumie ponad kilkadziesiąt tysięcy złotych.

- Podejrzanemu za ten przestępczy proceder grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci traktują sprawę jako rozwojową i nie wykluczają dalszych zatrzymań – dodaje Szczęsna.