Do tej pory udało się położyć i uszczelnić 50.552 metrów kanałów.

- 86 procent roboty jest wykonane – cieszy się wiceprezydent Jarosław Cichosz.

W sumie projekt Funduszu Spójności przewiduje położenie i uszczelnienie 58.682 metrów kanałów.

- Do tej pory zapłaciliśmy za 7 wykonanych 5 procent projektu, czyli 17.037.151 euro – wyliczył Rafał Kunka, prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji.

W lutym zaczęły się roboty w ulicy Miodowej, w której będzie układana kanalizacja sanitarna - 1,7 km na odcinku od Miodowej do ul. 15. Pułku Piechoty "Wilków".

Roboty w Klińskiego rozpoczną się w kwietniu i będą trwały 84 dni. Tutaj (od stacji benzynowej Orlen do Moniuszki) trzeba położyć 400 metrów kanalizacji sanitarnej. Rozkopią też 300 metrów Orlej – od numeru 9 do Mariańskiej.

W ulicy Targowej będzie układana kanalizacja sanitarna i deszczowa na odcinku półtora kilometra od Potokowej do Świątka. W Bardowskiego położą kanał sanitarny tylko na odcinku 100 metrów, czyli od Zacisza do segmentów. W ulicy Zacisze powstanie 240 metrów kanalizacji deszczowej i sanitarnej. Sempołowskiej czeka się 190 metrów kanalizacji - od rowu południowego do Świątka.
Mieszkańcy domków przy ulicy Trębackiej od lat domagają się przebudowy ulicy, która tonie w błocie. W tym roku zostanie tutaj wkopane 500 metrów bieżących kanalizacji deszczowej i sanitarnej od segmentów aż do ulicy Świątka.

W drugim kwartale roku roboty rozpoczną się w ulicy Pięknej. Tutaj 1,1 km kanałów ma być układane od Świętokrzyskiej do Pabianki.

W zeszłym roku do nowej kanalizacji sanitarnej dołączyło się 200 nieruchomości.