Oświadczenie

W związku z komentarzami zamieszczonymi na stronie http://www.zyciepabianic.pl/wydarzenia/miasto/krotko/mackiewicz-i-ciebiada.html w dniu 17 listopada 2014 przez osoby korzystające
z nicków: alcea, zdzisiek1979, winstonSmith, oświadczam, że nie jest prawdą, że wyrzucam śmieci do lasu.

Jakiś czas temu dowiedziałem się od jednego z pabianickich dziennikarzy, że są zdjęcia śmieci wyrzuconych do lasu, w których znajdują się stare faktury z nazwiskiem mojej świętej pamięci mamy. Pojechałem do domu mojej mamy, okazało się, że na podłodze w mieszkaniu jest bałagan, są rozsypane śmieci, sprawę zgłosiłem na policję, postępowanie trwa.

Nota bene zarzut wywozu śmieci do lasu w ogóle jest zupełnie absurdalny i chyba przede wszystkim wynikający z kompletnego braku wiedzy o funkcjonowaniu zasad wywozu śmieci.
Od 1 lipca 2013 roku, zgodnie z tzw. ustawą śmieciową, obowiązek gospodarki odpadami komunalnymi przejęły gminy, każdy z nas płaci za wywóz śmieci. Tak jak każdy inny właściciel nieruchomości złożyłem deklarację śmieciową, płacę opłatę, mam pojemniki na śmieci i moje śmieci są wywożone, nie wiem z jakich powodów miałbym wozić domowe odpadki i faktury do lasu, jaka miałaby być logika takich działań, a jeszcze kiedy miałbym mieć na to czas. Przykro mi, że ktoś posuwa się do takich oskarżeń, wierzę, że to nie jest osoba związana z moim przeciwkandydatem, bo jednak wierzę w pewien poziom ludzkiej inteligencji i uczciwości.

Apeluję, aby osoby kryjące się pod tymi nickami, ujawniły się i podjęły rozmowę o tych zarzutach, jak każdy uczciwy człowiek, to jest twarzą w twarz, a nie anonimowo. Zawsze zanim rzuci się jakiekolwiek oskarżenia, należy wysłuchać stronę, którą się oskarża, w myśl zasady audiatur et altera pars. Wierzę, że po prostu te osoby zostały przez kogoś nieuczciwego wprowadzone w błąd i chciałbym wyjaśnić z nimi tę sprawę, bez podejmowania jakichkolwiek kroków prawnych.

Krzysztof Ciebiada