- 6 maja będą otworzymy wszystkie placówki kulturalne w naszym mieście – informuje Aleksandra Jarmakowska – Jasiczek, wiceprezydent Pabianic.

Będą działać: Miejski Ośrodek Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna i Muzeum Miasta Pabianic.

Zobacz też: W maju otwarte już będą sklepy w galeriach handlowych, biblioteki, żłobki... Rząd zdejmuje kolejne ograniczenia

Biblioteka będzie czynna o godzinę krócej, z powodu konieczności przygotowania księgozbioru do wypożyczenia w następym dniu. Zwrócone przez czytelników książki będą poddawane 14-dniowej kwarantannie. W bibliotekach nie będzie gier i zabaw dla dzieci - jedynie korzystanie z czytelni. Będą też ograniczenia liczby osób tam przebywających.

Wystawy tradycyjne w muzeum będzie można zwiedzać indywidualnie oraz w mniejszych grupach. Wystawy interaktywne mają być otwarte później.

Miejski Ośrodek Kultury poprowadzi zajęcia indywidualne i warsztaty. Będzie nauka gry na instrumentach i zajęcia ze śpiewu. Nie przewiduje się grupowych zajęć tanecznych. Instruktorzy prowadzą zajęcia online.

- Działalność placówek będzie stopniowo rozszerzana - dodaje wiceprezydent.

Na boiskach treningowych MOSiR-u będzie mogło przebywać do 6 osób. Korty tenisowe zostaną otwarte (maksymalna ilość graczy - do 4 osób). Hotel przy stadionie jest i bęzie nieczynny.