Nowe jednoślady, które wyjadą na drogi powiatu pabianickiego, to motocykle marki BMW R 1250 RT w wersji przystosowanej do wymogów policji.
Policyjna wersja tej maszyny jest jednoosobowa, a miejsce pasażera zajmuje zintegrowany z centralą radiową kufer. Jednoślady zasilane są dwucylindrowym bokserem o pojemności 1254 cm3. Silnik daje kierującemu do wykorzystania 136 koni mechanicznych, moment obrotowy o wartości 143 Nm skutecznie rozpędza motocykl. Jednoślady mają podgrzewane siedzenia i manetki oraz inne elementy poprawiające komfort kierowcy. Ich cechą charakterystyczną są nowe barwy policyjne, które zostały wzbogacone o kolor żółty i wiele elementów odblaskowych. Są wyposażone w niebieskie i czerwone sygnały uprzywilejowania LED z przodu i z tyłu.
Nowe pojazdy będą używane przez funkcjonariuszy wydziału ruchu drogowego. Pozwoli to im na szybkie dotarcie na miejsca interwencji. Dzięki szybkości i zwrotności pozwolą także na pełnienie służby w miejscach z dużym natężeniem ruchu, jak na przykład na zakorkowanej autostradzie.

Jak podaje producent motocykl może rozwinąć prędkość 200 km na godzinę, a spala 4,75 l benzyny super bezołowiowej na 100 km.

Motocykle BMW zostały zakupione w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, projekt „Bezpieczniej na drogach - motocykle dla służby ruchu drogowego”.