W Pabianicach niemało się dzieje. Kto jak kto, ale lokalne media wiedzą i informują o tym najlepiej. Pościg, strzały w biały dzień, wiekowi dilerzy i wiele innych zdarzeń. Niektóre z nich trafiają na czołówki ogólnopolskich tytułów. Czym sobie zasłużyliśmy na ten wątpliwy zaszczyt?

Numer 1: Pogrzebowy skandal. W maju Życie Pabianic pisało o skandalicznym zachowaniu proboszcza pabianickiej parafii. Ten podczas pogrzebu parafianina zaczął mówić o zmarłym, że był pijakiem i żył daleko od Boga. Przeczytasz o tym tutaj: http://www.zyciepabianic.pl/wydarzenia/miasto/nasze-sprawy/o-zmarlym-albo-dobrze-albo-wcale.html

Inne media podchwyciły temat i w poniedziałek mogliśmy przeczytać o Pabianicach w Gazecie Wyborczej, a dwa dni później temat poruszył Onet.pl.

Numer 2: W bagażniku mięso, czosnek i...pasażer. Mandatem został ukarany kierowca fiata seicento, który przewoził pasażera w bagażniku. Pechowo dla niego akurat przejechał przed nosem policjantów z pabianickiej drogówki w Szynkielewie. Ci zwrócili uwagę na gnieżdżącego się pod stertą paczek mięsa i czosnku pasażera. 38-letni kierujący tłumaczył, że chciał zrobić przysługę i podwieźć „autostopowicza” kilkaset metrów. Za przewożenie większej liczby osób niż przeznaczenie auta (ponad 2 osoby) został ukarany mandatem karnym w wysokości 200 złotych. Dodatkowo okazało się, że nie ma ubezpieczenia OC, o czym został już powiadomiony ubezpieczeniowy fundusz gwarancyjny.

Nie dość, że kierowca miał na karku policję, to jeszcze cała interwencja odbyła się pod okiem kamery TVN24. I tym oto sposobem znów przypomniał Polakom, gdzie leżą Pabianice.

Numer 3: Pościg, strzały i staranowany radiowóz. O poniedziałkowej akcji, która w biały dzień rozegrała się na pabianickich ulicach, było głośno znów w całym kraju. W skrócie: 27-latek nie zatrzymał się do kontroli. Podczas pościgu staranował radiowóz policji. Policjanci oddali w kierunku samochodu 6 strzałów. Kierowca był nietrzeźwy i miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Więcej: http://www.zyciepabianic.pl/wydarzenia/miasto/nasze-sprawy/oddali-6-strzalow-w-samochod.html

Numer 4: Diler - emeryt. Strzał, tym razem ostrzegawczy, padł również w pościgu za 66-letnim dilerem. Mężczyzna wyrokiem łódzkiego sądu miał trafić na 4 lata do więzienia. O tym, że podczas ucieczki próbował rozjechać policjanta, napisała też Wirtualna Polska. Pabianiczanie przeczytali o tym dwa dni wcześniej tutaj: http://www.zyciepabianic.pl/wydarzenia/miasto/kryminalne/dopadli-dilera.html

Numer 5: Czarne chmury nad Pabianicami. Burze i silny wiatr nie oszczędziły naszego miasta. Jak pisało w ubiegłym tygodniu Rmf24.pl, najwięcej gospodarstw bez prądu było w Pabianicach. Aż 1.608.

A co pozytywnego ostatnio przeczytaliście w ogólnopolskich mediach o Pabianicach?