Według zestawienia zrobionego przez ekspertów Rankomat.pl, Pabianice ze średnią stawką 5.041 zł za metr kwadratowy mieszkania (z rynku wtórnego!) wypadają bardzo drogo. Drożej jest tylko w Łodzi. W rankingu uwzględniono miejscowości w województwie łódzkim liczące więcej niż 50 tysięcy mieszkańców.

Niższe ceny ma Bełchatów (3.968 zł za mkw.) i Tomaszów Mazowiecki (4.865 zł). Minimalnie taniej niż w Pabianicach jest w Zgierzu (5.000 zł). Na tle stawek w Łódzkiem dominuje Łódź, gdzie za metr kwadratowy mieszkania trzeba zapłacić średnio 6.268 zł – wynika z danych adresowo.pl.

Wystarczy przejrzeć ogłoszenia o sprzedaży mieszkań używanych w naszym mieście. Pabianiczanie cenią swoje cztery kąty nawet jeszcze wyżej. Przykład: umeblowane mieszkanie na 2. piętrze w bloku na Piaskach (3 pokoje) – cena za metr… 7.368 zł. Inne mieszkanie w bloku na Bugaju, na 4. piętrze – cena: 6.230 zł za metr kwadratowy.

Rynek pierwotny nie jest też łaskawy dla szukających własnego „M”. W zeszłym roku ceny transakcyjne nowych mieszkań (w stanie deweloperskim) utrzymywały się na poziomie od 4.355 zł do 5.834 zł za metr kwadratowy. Obecnie nowe inwestycje cenią się jeszcze wyżej.