Uroczystość była okazją do wręczenia zasłużonym nauczycielom, pracownikom oświaty i działaczom ZNP medali i odznaczeń resortowych oraz związkowych za szczególne osiągnięcia w działalności oświatowej, związkowej i społecznej.

– Otrzymali je także pabianiczanie: Medal Komisji Edukacji Narodowej – Ewa Bosiak, emerytowana dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 17, Złotą Odznakę ZNP – Krzysztof Lewandowski, nauczyciel z Zespołu Szkół nr 2 – podała z dumą Katarzyna Bekier, wiceprezeska Zarządu Oddziału ZNP w Pabianicach.

Rozstrzygnięto także oddziałowy konkurs „Zwyczajny-Niezwyczajny”. Była to jego druga edycja. Głównym celem jest pokazywanie pabianickich nauczycieli, którzy oprócz pracy mają jakieś inne pasje, uzdolnienia czy ciekawe hobby.

Laureatem konkursu został Krzysztof Lewandowski. 

ZNP: Odznaczeni pabianiczanie 

Drugą laureatką, z sekcji emerytów i rencistów, została Janina Rosińska.

Krzysztof Lewandowski to człowiek pełen pasji do sportu, zaangażowany w rozwijanie sportowych zdolności młodych pabianiczan. Współpracuje z wieloma klubami sportowymi na terenie miasta.

Pani Janina natomiast, to znana pabianicka biegaczka. Mnogość pucharów i odznaczeń, jaką zdobyła, to materiał na książkę.

Nagroda dla Janiny Rosińskiej Życie Pabianic 

Jest ona przykładem nie tylko dla młodzieży, ale także dla swoich rówieśników, że nigdy nie należy rezygnować z realizacji swoich marzeń.