W Pruszczu Gdańskim odbył się zlot VW Mania 2009 i jak co roku przybyło mnóstwo samochodów marek: Volkswagen, Audi, Seat, Skoda. Znalazł się nawet starszy model porsche. Nad morzem nie zabrakło również reprezentantów Pabianic, którzy przyjechali: golfem, polo, jettą i corrado.
Na zlocie można było podziwiać samochody zachowane w niemal idealnym stanie. Perełką był volkswagen karmann ghia. Maniacy zachwycali się też tymi po tuningu optycznym i mechanicznym. Sporą atrakcją były samochody robione na styl rost, w których lakier zastępuje się starannie pielęgnowaną rdzą. Jednym z takich aut był nasz vw jetta z maską robioną na rost’a.
Na uczestników imprezy czekało sporo atrakcji - m.in. wyścig na 1/4 mili, bass race, pokaz trialu motocyklowego, konkurs na Auto Roku 2009 i dyskoteka pod sceną muzyczną.
- To nie tylko dobry sposób na zaprezentowanie swoich ukochanych 4 kółek, ale również świetna możliwość wymiany informacji, podpytania się o sprawy techniczne i oczywiście poznania nowych ludzi – mówi Maciej Skiba z Pabianic, uczestnik zlotu.

 

Michał Karwacki