Zarząd Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Pabianicach nie zawiesza swojej działalności, jedynie zamyka biuro przy ulicy Moniuszki16 w Pabianicach – do odwołania.

- Za informację, która być może wprowadziła niektórych z Państwa w błąd - serdecznie przepraszamy! - pisze prezes. - Nadal działamy, planujemy przyszłość a jedynie zmieniliśmy formę kontaktu, z osobistego na elektroniczny i za pomocą poczty.Ma to oczywisty związek z decyzjami, jakie podejmuje rząd w celu ograniczenia rozszerzania się koronawirusa. Przypominamy, iż można się z nami kontaktować poprzez e-maila: pckpabianice@interia.pl lub pocztą na adres: Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Pabianicach ul. Moniuszki 16.

PCK informuje, że  do odwołania, nie przyjmuje i nie wydaje żadnej odzieży. Używaną odzież można zostawiać w pojemnikach z naszym logo rozstawionych w mieście.

- Ponad 100 lat działamy poprzez i dla ludzi. Jednak w obecnych warunkach nie jesteśmy w stanie zabezpieczyć naszych działaczy i niepełnoletnich wolontariuszy przed zarażeniem się koronawirusem, stąd takie a nie inne decyzje odnośnie pracy naszego biura – dodaje prezes Chałupka.