Podczas uroczystości, jaka miała miejsce 28 lutego na terenie Oddziału Prewencji w Łodzi, komendant wojewódzki policji insp. Andrzej Łapiński wyróżnił nagrodami finansowymi 5 policjantów z pabianickiej komendy za wzorowo pełnioną służbę. Wyrazy uznania za zaangażowanie, skuteczność w działaniu i profesjonalizm odebrali: sierż. szt. Rafał Kowalski, sierż. szt. Tomasz Pacześ, st. sierż. Kamil Pawliszak, sierż. Patryk Sikora z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Wydziału Prewencji oraz sierż. szt. Piotr Koza z Wydziału Ruchu Drogowego.

Gratulacje podwładnym złożył komendant powiatowy policji w Pabianicach, mł. insp. Piotr Beczkowski.

Podczas uroczystości miało również miejsce pożegnanie policjantów odchodzących na zasłużoną emeryturę oraz ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy.

Słowa przysięgi wypowiedziało 34 osób, w tym 12 kobiet. Jedna z nowo przyjętych policjantek dostała przydział do Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach. Już wkrótce podejmie ona szkolenie w ramach kursu podstawowego. Po 6 miesiącach nauki i pozytywnym zakończeniu kursu powróci do macierzystej jednostki i rozpocznie 3-letni okres adaptacji zawodowej.