Dłutowski Klub Motorowy i Gmina Dłutów zapraszają na Piknik Country, imprezę promująca jeździectwo i sporty motorowe.
Kiedy? 6-7 września 2014 r. Gdzie? Teren otwarty, otoczony przez las, o powierzchni 20 ha przy trasie powiatowej z Dłutowa do miejscowości Mierzączka Duża.

Organizatorzy zapraszają mieszkańców województwa, w szczególności Pabianic, Łodzi, Bełchatowa, Zelowa, Piotrkowa Trybunalskiego, Łasku i całego regionu.

– Przedsięwzięcie ma na celu promocję całego regionu łódzkiego, jako jednego z głównych ośrodków w Polsce propagujących jeździectwo oraz sporty motorowe – informuje Tomasz Kmin z DKM. – Chcemy, by impreza wpisała się na stałe w kalendarz imprez kulturalnych województwa.

Wybrana lokalizacja ma dodatkowo:

- promować szlak konny im. Mjr. Henryka „Hubala” Dobrzańskiego, gospodarstwa oferujące usługi w zakresie turystyki - w tym turystyki konnej, tereny leśne, bogate w pomniki historii i przyrody, runo leśne i nieskażoną przemysłem naturę;

- promować sporty motorowe (motocykle i quady), przy jednoczesnym nacisku na zorganizowaną i odpowiednio zabezpieczoną formę użytkowania ww. maszyn, co przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg publicznych, śródpolnych i leśnych;

- promować aktywność lokalnych społeczności oraz konsolidować środowiska działające wokół promowania województwa łódzkiego, jako miejsca atrakcyjnego dla osób poszukujących aktywnego wypoczynku, co pozwoli na rozwój lokalnych przedsiębiorstw, punktów usługowych i handlowych oraz poprawę wizerunku całego regionu.

Organizatorzy projektu pragną, aby powyższe przedsięwzięcie miało charakter otwarty dla zainteresowanych i było zwolnione od jakichkolwiek opłat czy biletów.

Impreza składa się z kilku elementów. Będzie prezentacja marek samochodów osobowych, sprzedawców sprzętu rolniczego, dystrybutorów jednośladów i quadów, sprzedawców i producentów osprzętu jeździeckiego oraz szeregu innych firm działających w tym sektorze.

Program imprezy:

6 września (sobota)

Pokazy: Stajnia WIKI – pokaz ujeżdżenia w strojach dawnych.

W 2011 r. przy stajni WIKI utworzona została sekcja "Virtute et Gratia". Celem sekcji jest kultywowanie i propagowanie elegancji, gracji oraz historii damskiego jeździectwa. Amazonki zaprezentują dwa różne układy z różnych epok.

Fundacja „Połączeni Pasją" (zrodziła się w środowisku artystów, sportowców, kaskaderów filmowych - osób, dla których realizacja własnych pasji wiąże się z nieustannym balansowaniem na krawędzi ryzyka) pokaże: musztrę paradną, husarię, pokaz władania bronią, ułanów, dżygitówkę.

Podczas pokazu wykorzystane zostaną lasery i ekrany różnego typu, umożliwiające tworzenie animacji laserowych zaprogramowanych wraz ze światłem i multimediami. Połączony zostanie pokaz laserowy i holograficzny - tworząc nowe efekty.

7 września (niedziela)

Wyścigi cross country: sportowe emocje dla miłośników motocykli i quadów. Runda klasyfikacyjna mistrzostw okręgu łódzkiego pod patronatem PZM odbywa się obecnie w dwóch lokalizacjach na terenie woj. Łódzkiego, tj. w Strykowie oraz w Dłutowie. DKM jako początkujące stowarzyszenie wyznacza wysoki poziom dla pozostałych, od dwóch lat wpisując się w kalendarz imprez sportowych i rekreacyjnych, w tym rajdów i zlotów motocyklowych.