28 czerwca ruszyło głosowanie w ramach budżetu obywatelskiego województwa łódzkiego. W puli są środki na realizację zadań z różnych powiatów, w tym powiatu pabianickiego.

Jednym z zadań jest projekt „Kolarska kadra czeka” o wartości 40.000 zł. Pomysłodawcą jest Tomasz Olban, kierownik sekcji kolarskiej PTC w Pabianicach. Czego chce dokonać za tę kwotę?

- Zależy nam na tym, żeby wprowadzić w szkołach podstawowych w całym naszym powiecie rywalizację międzyszkolną w dyscyplinach kolarskich - tłumaczy.- Chcemy zapoznać młodzież z tą dziedziną, bo niestety została zapomniana. Mamy rywalizację w piłce nożnej, siatkówce, pływaniu… ale dlaczego nie w kolarstwie?

Realizacja projektu w praktyce oznacza organizacje międzyszkolnych zawodów (wiosną i jesienią) – tzw. mistrzostw powiatu pabianickiego w kolarstwie.

- Odbywałyby się one na zamkniętym terenie, na 400-metrowej bieżni. Każda ze szkół delegowałaby swoją reprezentację – dodaje Olban.

Po zawodach młodzież miałaby szansę na zapisanie się do sekcji kolarskiej PTC, gdzie rozpocznie kolarską przygodę.

Jak głosować?

Głosowanie na zadania na projekty do sfinansowania ze środków województwa odbywa się do 16 lipca, w formie tradycyjnej – poprzez wypełnienie karty i złożenie jej w punkcie. To w Pabianicach można zrobić w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej przy ul. Kilińskiego. Ale też głosujący na „kolarski” projekt mogą swoje głosy złożyć w sklepie Tomasza Olbana, "Świat Jeansu” przy ul. Zamkowej 40 (godz. 10.00 – 17.00).

- Mam też czyste karty na miejscu, więc można wypełnić je u nas– mówi.

Projekt ma numer EPA08.