Oficjalne otwarcie obiektu, usytuowanego na skwerku przy Szarych Szeregów ma nastąpić w poniedziałek, 16 września. Plac zabaw powstaje dzięki Fundacji Muszkieterów i właścicielom supermarketu Intermarché oraz sklepu Bricomarché. Swój wkład w inwestycję miały też władze miasta, które wyznaczyły i przygotowały teren pod budowę.

Uroczystość przekazania placu zabaw zacznie się o godz. 10.30. Na najmłodszych mieszkańców miasta będą czekały konkursy z nagrodami.

Obiekt Muszkieterów wyposażony będzie w nowoczesne i certyfikowane urządzenia, które zapewnią dzieciom bezpieczeństwo podczas zabawy. Zakup oraz montaż zabawek sfinansowali właściciele pabianickich sklepów Intermarché i Bricomarché oraz Fundacja Muszkieterów.

- Uważamy, że lokalni przedsiębiorcy powinni angażować się w życie miejscowych społeczności. Dlatego czynnie uczestniczymy w różnych inicjatywach realizowanych przez Grupę Muszkieterów i naszą Fundację. Mamy nadzieję, że plac zabaw przeznaczony dla najmłodszych mieszkańców Pabianic będzie świadectwem takiego zaangażowania z naszej strony – zaznacza Magdalena Chocianowska, współwłaściciel supermarketu Intermarché w Pabianicach.

Otwarciu placu zabaw Muszkieterów towarzyszyć będą liczne atrakcje dla najmłodszych, w tym występy Teatru Wariaté, którego aktorzy wcielą się w „Słoneczka Placów Zabaw Muszkieterowie”. Dzieci będą mogły uczestniczyć w grach i zabawach: „Słoneczny Kalejdoskop”, „Latające Talerze”, „Zwariowana Rakieta” oraz „Leć bezpiecznie po drodze mlecznej”, a także w konkursach z nagrodami, w których do wygrania będą m.in. maskotki Zigosy, koszulki z logo Zigosów i logo akcji „Place Zabaw Muszkieterowie”.

„Place Zabaw Muszkieterowie” to największa, prowadzona od sześciu lat, akcja społeczna Fundacji Muszkieterów. Do tej pory Fundacji udało się wybudować 98 placów zabaw, których łączna wartość przekroczyła 2,7 mln złotych. Docelowo Muszkieterowie zamierzają postawić bezpieczne i nowoczesne place zabaw w każdej miejscowości, w której znajdują się supermarkety Intermarché i Bricomarché.