W sobotę około godziny 20.00 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o pobiciu, do jakiego doszło na terenie miejskiego ośrodka rekreacyjnego przy ul. Łaskiej w Konstantynowie.

- Z relacji zgłaszającego wynikało, że bez powodu został zaatakowany przez nieznanych mu mężczyzn – informuje kom. Joanna Szczęsna z pabianickiej policji. - Sprawcy bili go pięściami po twarzy, a gdy upadł na ziemię, kopali po całym ciele.

W obronie pokrzywdzonego stanęła jego 15-letnia koleżanka. Odciągając jednego z napastników, została również zaatakowana. Pobity 19-latek z obrażeniami ciała został zabrany do szpitala. Pijani agresorzy na widok interweniujących policjantów rzucili się do ucieczki. Mundurowi podczas pościgu zatrzymali dwóch pijanych nastolatków. 15-latek trafił do Policyjnej Izby Dziecka. Jego 16-letni brat został przekazany pod opiekę ojca.

- Konstantynowscy policjanci zatrzymali także 20-latka, który razem z nieletnimi dopuścił się pobicia. Cała trójka odpowie za karygodne zachowanie. O losie nastolatków zdecyduje sąd rodzinny, a dorosły poniesie konsekwencje karne – dodaje Szczęsna.

Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.