Wszystko to w ramach konkursu, w którym można wesprzeć 4 różne instytucje w województwie łódzkim w realizacji zgłoszonych projektów społecznych. Jak możesz pomóc?

Dołącz do wybranej drużyny na stronie aplikacji Endomondo i poprzez jazdę na rowerze kolejne pokonywane kilometry, które finalnie zostaną zsumowane na poczet projektu wybranej organizacji społecznej. W ten prosty sposób możesz oddać swój głos na 1 z 4 projektów z Twojej okolicy, zgłoszonych w województwie łódzkim, czyli w tym przypadku wspomożesz pabianickich harcerzy.

  • "Harcerska Strefa Rozrywki" - stworzenie kompleksu rekreacyjno-sportowego w Małeczu (Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Łódzka Hufiec Pabianice),

Pełna lista organizacji uczestniczących w konkursie znajduje się na stronie inicjatywy „odLOTTOwa jazda z OSHEE”. Akcja rozpoczyna się 3 lipca i potrwa aż do 15 września 2017 roku.

Inicjatywa LOTTO i OSHEE składa się z 2 etapów: w pierwszej kolejności organizacje zgłaszały swoje inicjatywy społeczne, na które chciałyby uzyskać dofinansowanie. Trwający od lipca do września drugi etap, do którego zakwalifikowało się 50 wyłonionych w konkursie organizacji z całej Polski, to rywalizacja sportowa między zwolennikami instytucji, biorących odział w inicjatywie „odLOTTOwa jazda z OSHEE”.

Zmagania będą polegać na gromadzeniu jak największej liczby kilometrów przejechanych na rowerach na rzecz wybranej organizacji i realizacji jej celu społecznego. Najpopularniejsze 4 organizacje, które uzbierają największą liczbę kilometrów, otrzymają od fundacji nagrody pieniężne w postaci dofinansowania projektów zgłoszonych w konkursie.