Szkolne Koło Wolontariatu w ZS 3 podsumowało akcję zbiórki przyborów szkolnych, artykułów chemicznych i żywności.

- Akcja prowadzona była dla dzieci z polskich rodzin mieszkających na Kresach. Odzew wśród młodzieży był bardzo duży – potwierdza Katarzyna Kozłowska–Marks, opiekunka Szkolnego Koła Wolontariatu.

Najwięcej zebrali jedzenia. Były to: makarony, konserwy, kasza oraz ryż. Dużo było również ładnych przyborów szkolnych, które nadają się na upominki dla dzieci. To: kredki, mazaki, zestawy ołówków piórniki i długopisy. Wśród rzeczy, które młodzież chętnie przynosiła, były również płyny do kąpieli, żele do mycia oraz artykuły higieniczne.

We wrześniu dla dzieci z Kresów zbierano artykuły na wyprawkę szkolną.

- Nasi uczniowie bardzo chętnie pomagają. Włączają się również w zbiórki żywności organizowane przez pabianickie stowarzyszenia w supermarketach. Jedzenie jest przekazywane ubogim. Jeśli tylko coś się dzieje, ktoś potrzebuje pomocy, to na pewno u nas znajdzie się wielu młodych ludzi dobrej woli – dodaje opiekunka.

Przed świętami wolontariusze odwiedzają również dzieci z domów dziecka. Byli nie tylko w Placówce Opiekuńczo–Wychowawczej w Porszewicach, ale również przygotowali niespodzianki dla dzieciaków, które mieszkają w Pabianicach przy ul. Senatorskiej.

- Przygotowaliśmy dla nich upominki. Dzieci bardzo się cieszyły. To były gry i różne inne rzeczy, które sprawiają radość – mówi Marysia Zarzycka, wolontariuszka z ZS 3.

- W ten sposób pokazujemy, że o nich pamiętamy – dodaje Katarzyna Kozłowska–Marks.