Telefon działa od wtorku.

- Na terenie archidiecezji powstał projekt „Ksiądz pod telefonem”, który został uruchomiony z inicjatywy naszego księdza arcybiskupa Grzegorza Rysia. Dyżury pełni trzech ojców duchownych, którzy na co dzień służą w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi – informuje ks. Paweł Kłys, rzecznik łódzkiej kurii.

Księża pełnią dyżury między 10.00 a 12.00 i 16.00 a 20.00.

- Można zadzwonić podzielić się swoją radością, albo smutkiem w tym szczególnym czasie, kiedy to nie wychodzimy z domu – dodaje ks. Paweł Kłys.

Kapłani są dostępni codziennie pod numerem telefonu 505 477 044.

Wcześniej Archidiecezja Łódzka uruchomiła wiele innych inicjatyw online. W dni powszednie o godz. 7.30 oraz o godz. 9.00 w niedzielę w Internecie transmitowana jest odprawiana w prywatnej kaplicy domu biskupiego poranna msza święta. Przewodniczy jej abp Grzegorz Ryś, metropolita łódzki. Nabożeństwa można oglądać na kanale Archidiecezji Łódzkiej na Youtube oraz na stronie internetowej archidiecezji. W podobnej formie prowadzone są rekolekcje wielkopostne oraz inne wydarzenia religijne, które w tym czasie obywają się w parafiach łódzkiej kurii.

Niedzielne msze online są organizowane również przez poszczególne kościoły. W Pabianicach są to parafie m.in. św. Maksymiliana Kolbe i Najświętszej Marii Panny Różańcowej.