Boże Ciało to jedno z najważniejszych świąt w Kościele katolickim. Głównym punktem jego obchodów są procesje. Na czele procesji niesiona jest zawsze monstrancja z Najświętszym Sakramentem. 

Uczestnicy przemarszu zatrzymują się przy 4 ołtarzach (jest ich tyle, ilu ewangelistów). Na każdym przystanku odczytywany jest fragment jednej z Ewangelii. 

Jak było u nas?

W parafii św. Maksymiliana msza święta zaczęła się o godzinie 9.30. Około godz. 10.15 ruszyła procesja tradycyjna, trasą z ołtarzami przy: ul. Tkackiej (róg ul. Moniuszki), ul. Niecałej (róg ul. Moniuszki), ul. Wileńskiej (róg ul. Śniadeckiego), ul. Wileńskiej (róg ul. Niecałej).

W parafii Najświętszej Marii Panny msza święta również rozpoczęła się o 9.30, a tuż po niej procesja przeszła ulicami: Zamkową, Konopnickiej, Skłodowskiej i Wyszyńskiego.

W parafii Miłosierdzia Bożego msza była o 10.00, następnie procesja przeszła ulicami: Podleśną, Myśliwską i 20 Stycznia.

Z kościoła św. Mateusza parafianie przemaszerowali ulicami: Warszawską, Stary Rynek, Poprzeczną, Piotra Skargi.

Na Zatorzu w parafii Chrystusa Króla msza zaplanowana jest na godzinę 11.00, a po niej procesja ulicami: Oliwkową, Wspólną, Brauna, Napierskiego.

Dziś pozamykane są markety i galerie handlowe. Inaczej jeżdżą autobusy. Zobacz: http://www.zyciepabianic.pl/wydarzenia/miasto/nasze-sprawy/dlugi-weekend-w-miescie.html